Pellet drzewny – 100% paliwo ekologiczne


Ile razy zdarzyło Ci się, że miałeś dość swojego sposobu ogrzewania domu? A może dopiero teraz zacząłeś zauważać jego wady? Bez obaw. Istnieje jeden niesamowity sposób, który łączy w sobie  wydajność a dodatkowo sprzyja środowisku. Mowa o pellecie drzewnym.

Ekologiczna produkcja

Te małe granulki produkowane z trocin zadebiutowały na rynku kilka lat i ciągle zyskują nowych zwolenników. Pellet można otrzymać w zasadzie z każdego rodzaju rośliny, najczęściej materiał tworzą głównie ścinki i wióry. Jednak warto wiedzieć, że każdy tego typu opał tworzony jest tylko i wyłącznie z naturalnych składników, bez dodatków sztucznych substancji. Efektem produkcji są małe 6-8 mm granulki. Pellet odznacza się także wysoka wartością energetyczną (do 18 500 kJ/kg). Dodatkowo w wyniku spalania powstaje bardzo mała ilość popiołu. Ale i ten możemy wykorzystać wtórnie, ponieważ jest pełnowartościowym nawozem naturalnym. Jak łatwo się domyśleć, spalanie drewna jest znane nie od dziś. Dlatego też warto korzystać z takich sposobów, które testowane są od pokoleń.

Korzyści dla domu i środowiska naturalnego.

Jeśli chodzi o zalety pelletu drzewnego to jest ich wiele. Po pierwsze, przede wszystkim cena. Obecnie jest zbliżona do stawki, jaką trzeba zapłacić za, nadal popularny, węgiel. Jednak z pelletem możemy ogrzewać dom nawet dwa razy dłużej a dodatkowo nie trzeba się już przejmować zabrudzeniami. To ekologiczne paliwo, to niezwykle czysta forma opału, co oznacza koniec z uciążliwym sprzątaniem. A dodatkowo drobne granulki pachną świeżym drewnem., dzięki nim przenosimy do domu zapach lasu. Pellet jest także wygodny i łatwy w stosowaniu. Wystarczy raz w tygodniu dosypać do dostosowanego pieca odpowiednią ilość opału i można spać spokojnie. Nie wymaga takiego wkładu jak wspomniany węgiel, brykiet czy koks.


Poza wieloma profitami dla nas, poprzez stosowanie pelletu w dużej mierze wpływamy na poprawę kondycji naszego środowiska naturalnego. Głównie dlatego, że jest paliwem odnawialnym. Jak już wiemy, proces produkcji i skład granulek odznaczają się ekologią. Ale chyba największą i najważniejszą zaletą jest w zasadzie zerowa emisja CO2 do atmosfery. Nawet składowanie tego paliwa ekologicznego jest nieszkodliwe, również ze względu na niską emisję SO2. Ponadto stosując pellet przyczyniamy się do odpowiedniego zagospodarowania odpadów oraz zużycia paliw kopalnych. Poza tym, czy nie jest miło wyjść z domu i ujrzeć niebo pozbawione ciemnych dymów? Dzięki stosowaniu pelletu może on być zupełnie niewidoczny. Używając tego ekologicznego opału nie emitujemy szkodliwych spalin, które mają przecież wpływ na każdego z nas.

Gdzie kupić najlepszy pellet drzewny?

Niezwykle ważna jest jakość tego ekologicznego, w 100% naturalnego paliwa – dlatego warto wybierać sprawdzonych producentów. Najlepiej takich, którzy sami produkują i dystrybuują swój produkt. Jednym z takich przedsiębiorstw jest nasza firma MS-Pellet.pl Pana Mirosława Stefańskiego, która zlokalizowana jest nieopodal Nakła nad Notecią i jest jednym z najchętniej wybieranych producentów palletu w województwie kujawsko-pomorskim.